חדשות גלריות תמונות מגזין ספורט תרבות ופנאי חברה וקהילה חינוך ולימודים חיי לילה

מבזקי חדשות

איטליה עם הילדים

כל מה שכדאי לדעת בעניין חופשה משפחתית באיטליה עם הילדים - מטוסקנה, אגם גארדה ועד רומא, וכן כל האטרקציות המיוחדות בארץ המגף שאסור לכם לפספס.

חשיבותה של שחיה בכל גיל

על היתרונות הרבים והמגוונים שמעניקה פעילות השחייה, הן לילדים והן למבוגרים - צריך לקרוא על מנת להאמין.

השתלות שיניים: כל השאלות שחשוב לשאול

האם השתלת שיניים מתאימה לי? מי מועמד מתאים להשתלות דנטליות? האם השתלים הדנטליים הם בטוחים? איזה סוגי שתלים קיימים ברפואת השיניים? כל השאלות שכדאי לך לשאול בנושא.

תשאלו את הדוקטור: מחלות כלי הדם

ישנן מספר שאלות מרכזיות שרצוי שכל מטופל ישאל את הרופא שלו, לפני שהוא מחליט לפנות לרופא מומחה בתחום כלי הדם - להלן סיקור חשוב בנושא.

חולצת בה"ס - ללימוד חמים ונעים יותר

מהו הפתרון הקל ביותר להדפס סמל בית ספר על גבי הבגדים? אליו עוד פרטי לבוש חשוב שיהיו לתלמידים? קראו כאן.

הפקת אירועים - חדשנות ואטרקציות בתחום

מעוניינים לדעת מה חדש בתחום האירועים? אילו אטרקציות אפשר לשלב באירוע בת מצווה? כנסו לקרוא את המאמר הבא.

קוצר נשימה אצל ילדים ומבוגרים – איך מטפלים?

קוצר נשימה בקרב ילדים ומבוגרים בגילאים שונים היא תופעה שכיחה לצערנו בישראל - על התסמינים השונים וכיצד ניתן לטפל בעניין? כל התשובות כאן.

שיקום נזילות: כיצד טכנולוגיות חכמות עוזרות לכם לאמוד את הנזק

התפוצץ צינור והדבר הוביל לנזילה? בואו לקרוא על מה צריך לעשות כדי לאמוד את הנזק, ומהו תהליך השיקום שנדרש כאן. כנסו לקריאת המאמר החשוב!

כאבי ברכיים

רוצים לדעת מה הן הטעויות הנפוצות שגורמות לכאבי ברכיים? כנסו כעת למאמר.
חפש באתר

מקורות מידע מומלצים ברשת

אימות - מכון לבדיקות פוליגרף

אלפא גלובל - השקעות נדלן בחו"ל

הולי בייגל - שירותי קייטרינג חלבי

המדריך לנפגע - משרד עו"ד בירן

מרטה טלמור - עיצוב ותכנון משרדים

תושב חוזר - כל מה שכדאי לדעת

לוח אירועים

  

סקר מקומי

את מי מהסטנדאפיסיטים הבאים הייתם רוצים לראות בנהריה?

  • שחר חסון
  • נדב אבקסיס
  • שלום אסייג

מהפכה חינוכית בנהריה

שנת הלימודים תשע"א בנהריה תהווה המשך לתהליך שינוי החינוך, בהתערבות צוות המומחים של אוניברסיטת חיפה. קריית החינוך תפוצל לשלושה בתי ספר עצמאיים, חטיבות הביניים יעברו למתכונת של אופק חדש ועשרות כיתות חכמות יתווספו למערכת. "בעזרת התכנית יעשו תלמידי נהריה צעד גדול קדימה", אומר ראש העיר ז'קי סבג
Bookmark and Share
שנת הלימודים שתחל ביום רביעי תיפתח בנהריה בסימן המשך ישיר לתהליך השינוי, שהחל לפני שלוש שנים. בתהליך, שהחל בהתערבות צוות המומחים של אוניברסיטת חיפה, הושקעו כבר כשמונה מיליון שקלים.
 
במסגרת התהליך, יפוצל תיכון מקיף נהריה לשלושה בתי ספר. בשנתיים האחרונות גיבש צוות מומחים, מהפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה, שורה של המלצות לארגון והעשרת מערכת החינוך בנהריה.
 
בסקר צרכים שערכו ראש הפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה הפרופ' עפרה מייזלס וצוותה, נלמדו ואותרו נקודות חולשה במערכת החינוך העירונית וגובשו המלצות לדרכי פעולה, חלקם ארגוניות וחלקן תכניות. על פי המלצות אלו, יוצאת השנה מערכת החינוך של נהריה לדרך חדשה.
 
אחד מהשינויים הארגוניים והיסודי מביניהם הוא פיצול קריית החינוך לשלושה בתי ספר עצמאיים. בית הספר הראשון, מקיף א', ייקרא בית הספר למדעי ואומנויות על שם יצחק רבין.
 
בית הספר השני,  מקיף ב', שייקרא "שחקים", יהיה בית ספר רב תחומי למצוינות ולמנהיגות חינוכית. בית הספר השלישי, מקיף ג', שייקרא "פסגות, יהיה בית ספר טכנולוגי להגשמה עצמית, חדשנות וטכנולוגיה.
 
מעיריית נהריה נמסר כי הרעיון המונח ביסוד פיצול קריית החינוך, הוא שיפור באיכות הניהול הפדגוגי, טיפול אישי יותר בתלמידים ויצירת מוטיבציה חיובית  לתחרות בין בתי הספר.
 
קריית החינוך הישנה  כבר פוצלה לשלושה בתי ספר שאין ביניהם קשר פיסי או אחר. כל בית ספר יתנהל בנפרד מבחינה פיזית ובכל הקשור לתכני הלימוד והמינהלות האדמיניסטרטיביות.  בתהליך איוש תפקידי הניהול התקיימו מכרזים ונבחרו שני מנהלים חדשים למקיפים  ומנהלת לחטיבת הביניים.
 
יורחב פרויקט אופק חדש
 
פרויקט נוסף שעיריית נהריה תיישם השנה, הוא העברת חטיבות הביניים לתכנית אופק חדש. התכנית תעניק לתלמידים שעות לימוד נוספות בטיפול פרטני ובסביבה לומדת ותומכת. הטיפול האישי בכל תלמיד יהיה אינטנסיבי וממוקד יותר. בשל העובדה שהפרויקט מחייב שינויים מבניים בבתי הספר, מבצעים בימים אלה, קבלנים שונים, שינויים כאלה בבתי הספר נופר ומקיף א' בעלות של כרבע מיליון שקלים.
 
מערכת החינוך של נהריה זכתה השנה בתוספת של 33 כיתות חכמות נוספות למספר בתי הספר בעיר. עד כה הונהג החידוש בשש כיתות בלבד בחטיבת הביניים נופר. השנה יגדל הפרויקט פי שש וייהנו ממנו גם בתי הספר רמז, ויצמן,  חטיבת הביניים אלון, חטיבת הביניים נופר ומקיף א'.
 
הפרויקט ייתן לתלמידים את היכולת ללמוד, תוך שימוש במערכות התקשוב המתקדמות בעולם, כאשר המורה נעזר בלוח דיגיטאלי. במקביל, כל אחד מהתלמידים המשתתפים בשיעור מחובר למאגרי המידע של המורה ויכול לעקוב אחרי החומר בזמן אמיתי. בנוסף, גם למורה יש שליטה על מחשבי התלמידים.
 
ההשקעה בתשתיות הנחוצות לתוספת הכיתות החכמות תסתכם בסכום של 2.5 מיליון שקלים.
 
סיסמא לכל תלמיד
 
השנה תנהיג עיריית נהריה פרויקט "סיסמא לכל תלמיד". במסגרת הפרויקט, כל תלמיד יקבל סיסמא אישית, שתאפשר לו גישה לטכנולוגיות מידע שהוא זקוק להן. הכוונה היא ליצור קהילת חינוך ממוחשבת בדומה למתרחש באוניברסיטאות.
 
התכנית מאפשרת למורים מעקב אחרי הנושאים, שאותם הם מעוניינים לחזק, תוך בקרה צמודה על עבודת התלמידים. לכל המורים במיזם יש תיבת דואר אישית וכך גם לתלמידים. המערכת מאפשרת תקשורת בין המורים לתלמידים וגם בינם לבין עצמם בנושאים לימודיים. עלות המיזם מוערכת בכמיליון שקלים.
 
בינתיים יוטמע הפרויקט בבתי הספר ויצמן ואוסישקין. הפרויקט יכלול גם תכנית הדרכה אישית לכל מורה.
 
כלי עזר חדש לשיפור רמת ההוראה הוא מרכז פסגה, שייפתח בספטמבר. המרכז יסייע לכלל המורים והגננות להטמיע שיטות הוראה ולמידה, באמצעות טכנולוגיות מחשב מתקדמות.  המרכז, שימוקם במידעטק, ירכז מידע עדכני בתחומי ההוראה  ויתקיימו בו הכשרות בתחומי לימוד מגוונים. בשלב זה מדובר בהשקעה של כשלושת רבעי מיליון שקלים.
 
 בנוסף, אוניברסיטת חיפה תוביל את אולפנת הראל לשינויים מהותיים, במגמה להפוך אותה לבית ספר למצוינות. בכך תהיה האולפנה, מוקד משיכה לתלמידות נוספות ובית הספר יגדל. בבית הספר יושקעו משאבים במחשוב, בשעות הוראה ובליווי צמוד של אוניברסיטת חיפה. גם לאולפנה נבחר מנהל חדש שכבר החל בעבודתו.
 
שינויים מהותיים גם בגני הילדים
 
גם בגני הילדים יורגשו שינויים מהותיים, חלק מהם ניתן לחוש כבר השנה. בחודש פברואר האחרון, החלה התערבות כוללנית ב- 15 גנים, ביניהם תשעה ממלכתיים ושישה ממלכתיים – דתיים. גם בגילאי גן חובה  וגם בגילאי תת חובה, נערך מיפוי צרכים, שכלל איתור קשיים וחוזקים של כל אחד מילדי  הגנים, כהכנה לבחינת דרכים לקידום הילדים ולסיוע בקשייהם השונים. 

נקודה זו דרשה התערבות מיידית בגנים, כולל טיפול בקשיים רגשיים והתנהגותיים וכן שיפור נושא הריכוז  ומתן סיוע בשליטה ודחפים. הופעלה גם תכנית "הצב", המסייעת לילדים לעצור ולחשוב ומדגימה להם כיצד לשלוט בהתנהגותם. התכנית הופעלה בקבוצות קטנות ואפשרה לכל ילד להביע את עצמו.
 
עיריית נהריה תחל השנה לטפל באופן יסודי גם בתחומי תרבות הפנאי של הנוער, בשעות שאחרי הלימודים. צוות המומחים של אוניברסיטת חיפה החל במיפוי כל המוסדות לחינוך משלים, מתוך כוונה לבנות אגף חדש שיכלול גם תכנים חדשים ויאגם את כלל המשאבים הניתנים לפעילות לטובת בני הנוער, בשעות אחר הצהרים והערב ובתחומי התרבות והספורט.
 
למערכת החינוך נוספו השנה שתי כיתות גן חדשות ושתיים נוספות לטובת החינוך המיוחד נמצאות לקראת ביצוע. עלות בניית הכיתות הנוספות עומדת על 2.5 מיליון שקלים. בנוסף מתוכננות להיבנות השנה שש כיתות חדשות לבית ספר בגין.
 
קומפלקס אולמות ספורט

בהמשך לבניה האינטנסיבית של אולמות ספורט ברחבי העיר, נמשכת בניית אולם ספורט בבית ספר גולדה. השנה תחל העירייה בבניית קומפלקס של שלושה אולמות ספורט בחצר אולפנת הראל. בקומפלקס יהיו שני אולמות ספורט ומועדון לתנועות הנוער. הקומפלקס ישרת את תלמידי בתי הספר ויצמן, אבן שהם ואולפנת הראל.
 
לדברי ראש עיריית נהריה ז'קי סבג, השנה  יתחילו תושבי העיר להרגיש בשינויים השונים במערכת החינוך, שדובר בהם רבות בשנים האחרונות. "כפי שאפשר לראות, הכינה העירייה לשנה הבאה שינויים תוכניים ומבניים רבים, שגם דורשים משאבים רבים", אמר סבג. "אני בטוח שבעזרת התכנית שהוכנה, ביחד עם הפקולטה לחינוך של אוניברסיטת חיפה, יעשו תלמידי נהריה צעד גדול קדימה ואני מקווה שנראה זאת כבר בתוצאות השנה הבאה".

עוד בחינוך ולימודים

חולצת בה"ס - ללימוד חמים ונעים יותר
מה לעשות עם ספרי לימוד ישנים?
מה כדאי ללמוד בתואר ראשון
אבחון דידקטי לתושבי נהריה

תגובות תגובות
X