חדשות גלריות תמונות מגזין ספורט תרבות ופנאי חברה וקהילה חינוך ולימודים חיי לילה

מבזקי חדשות

ניקיון דירה לאחר שריפה – כל מה שחשוב לדעת

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי על ידי חשמלאי

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי על ידי חשמלאי כל המידע במאמר הקרוב!

טיפים שחשוב לדעת לפני שקונים קלנועית

קלנועיות הפכו לכלי עזר חיוני עבור אנשים רבים עם מוגבלות בניידות. בפניכם טיפים חשובים שכדאי לדעת לפני רכישת קלנועית >>

הדרכים הבטיחותיות ביותר לרכיבה על רייזר - טיפים שחייבים להכיר

הרייזר הוא רכב שטח פופולרי המציע חוויות מרגשות וביצועים מרשימים. עם זאת, כמו בכל כלי רכב ממונעים, יש לנקוט באמצעי זהירות על מנת להבטיח נסיעה חלקה ומהנה. במאמר זה, נדון בכמה מהטיפים החיוניים להרפתקה בטוחה עם רייזר.

לפני תביעת ביטוח לאומי? הגנו על עצמכם עם עורך דין

כאשר מדובר על הפעלת פוליסת ביטוח בריאות ממלכתי, יש להבין מי הגוף אשר אחראי על תביעות אלו, כיצד להכין את אסטרטגיית התביעה וכל מה שבין לבין אלו. קראו כאן מיהו האגף לביטוח לאומי וכיצד מתבצעת התביעה מולו.

עו"ד תעבורה והסדרי טיעון: אסטרטגיה נכונה בבית המשפט

בין אם מדובר על עבירות תנועה מסוג כזה או אחר, בתי המשפט בישראל נוטים במקרים רבים להחמיר עם הנאשמים, כאשר בחלק מהמקרים הפסיקה עשויה להוביל לענישה בהחלט כבדה. אם זו לא סיבה מספיק טובה לקבל סיוע מאת עו"ד תעבורה, ישנן סיבות נוספות לכך - המשיכו לקרוא.

מהו ביטוח סיעודי ומתי יש להפעילו?

הידעתם שכ-3.9 מיליון ישראלים מחזיקים בביטוח בריאות פרטי? בדומה למדינות מתוקנות נוספות בעולם, ביטוחים סיעודיים בישראל מבוססים על כמה שיטות שונות, כאשר כל מסגרות הביטוח מעוגנות בפוליסות מסוגים שונים. בעוד כי כל אזרח ישראלי זכאי לקבלת ביטוח סיעודי מטעם ביטוח לאומי, ביטוח זה נקרא למעשה ביטוח ממלכתי.

כל מה שצריך לדעת על מכינה קדם צבאית

כל מה שצריך לדעת על מכינה קדם צבאית כל המידע במאמר הקרוב לפרטים היכנסו לאתר >>

למה כל עסק חייב לשווק את עצמו בדיגיטל?

למה כל עסק חייב לשווק את עצמו בדיגיטל? כל המידע במאמר הקרוב >>
חפש באתר

מקורות מידע מומלצים ברשת

אורית צוקר - טיפול בחרדות וייעוץ זוגי

הולי בייגל - שירותי קייטרינג חלבי

לימודי הנדסה - הפקולטה להנדסה כימית

פיקסייל - הדפסת תמונות על חומרים

שטרן ושות’ - משרד רואי חשבון בצפון

תושב חוזר - כל מה שכדאי לך לדעת

תמיכה לעמותות - הקמה, רישום וייעוץ

לוח אירועים

  

סקר מקומי

את מי מהסטנדאפיסיטים הבאים הייתם רוצים לראות בנהריה?

  • שחר חסון
  • נדב אבקסיס
  • שלום אסייג

הדעיכה הצפונית

מכללת "הקידמה הצפונית" בנהריה סגורה בפני הסטודנטים שלה. הסטודנטים דורשים החזר כספי שגבו הבעלים עבור קורסים שכלל לא נפתחו. משטרת נהריה פתחה בחקירה בעקבות עשרות תלונות שהתקבלו, בחשד לעברות מרמה שמבצעים בעלי המכללה.
Bookmark and Share
אלינור, סטודנטית נהריינית במכללת למדה כמעט שנה הנהלת חשבונות והיתה אמורה להיבחן בנובמבר בבחינה של משרד התמ"ת. "כל הזמן דחו את הבחינה בטענה שאנחנו לא מוכנים ולא עומדים בחומר". בספטמבר נרשמה אלינור לקורס נוסף ליעוץ מס : "שילמתי 8000 ₪ מראש כי הובטח לי שמדובר במחיר מיוחד לסטודטים של המכללה, אחרים שילמו 13,000 ₪. הקורס אמור היה להיפתח בסוף אוקטובר, נדחה לנובמבר בטענה שאין מספיק תלמידים ולבסוף נדחה עד להודעה חדשה. הם דחו ודחו ובנתיים הכספים שולמו ובקושי הצלחתי להציל חלק בביטול האשראי".

מלבד ההיבט הכלכלי אין לאלינור מושג מה מלימודיה דווח למשרד התמ"ת והיא נמצאת במרחק נגיעה מסיומם.

סטודנט אחר, אבי תושב עכו מתאר את התיסכול במרדף אחרי בעלי המכללה. "מישהו סיפר לי שהמכללה סגורה, התחלתי במסע בירורים מעמיק וגיליתי שכל כספי אבד. מימנתי את הלימודים בהלוואת סטודנט שניתנה לי על ידי חברה פיננסית , במקרה כזה אין לי כל גיבוי כי החברה גבתה את הסכום כולו והדרך היחידה היא לקבל חזרה ישירות מהמכללה. נרשמתי ללימודי טכנאי PC ורשתות, שילמתי קרוב ל-11 אלף ₪ ולא למדתי אף לא יום אחד.

בימים האחרונים אני מוצף בטלפונים, שומע סיפורים של רבים אחרים ופשוט לא מאמין." אבי נשוי ואב צעיר ניצל את משאביו האחרונים כדי ללמוד ולהתקדם ולהעניק עתיד טוב יותר לבני משפחתו.

שני הסטודנטים מספרים שכשהצליחו לאתר את בעלי המכללה הם שידרו עסקים כרגיל והמשיכו לספר כי הקורסים יפתחו בקרוב. לאחר מכן קיבלו כל התלמידים הודעת אס אם אס מאלה אודי, מבעלי המכללה שבה היא מתנצלת על העוול שנגרם להם, הודעה מבולבלת המתארת שהם נמצאים בקשיים ואין לה תשובות.

הסטודנטים שניסו לעקוב אחרי הצ'קים שניתנו מספרים שהם הגיעו לבית פרטי ולשותף אחר ונתקלו בהאשמות הדדיות על מרמה של שני הצדדים. במשך השבוע הגיעו תלמידים לפתח המכללה בקניון נהריה כשעל הדלת הנעולה מתנוסס שלט המסביר כי המכללה סגורה עקב פיצוץ בארון החשמל. הסטודנטים נותרו מאחורי דלת אטומה וללא הסבר כיצד המכללה שהבטיחה להם כל כך הרבה למען עתידם, הפקירה אותם.

 
תגובת משרד התמ"ת:

מכללת הקידמה הצפונית פעלה בפיקוח משרד התמ"ת מזה שנים.

לפני כשנה לערך, בעקבות בדיקת "איתנות פיננסית" שערך משרד התמ"ת הובהר כי האיתנות הפיננסית של המכללה היא בדרגה נמוכה ביותר ובעקבות זאת הוקפאו כל "מספרי הפעולה" למכללה, קרי: המכללה לא קיבלה כל אישור לפתיחת קורסים מטעם משרד התמ"ת.

השבוע נמסר לאגף להכשרה מקצועית במחוז הצפון ע"י תלמידות המכללה כי דלתות המכללה נעולות. מאוחר יותר הודיע הבעלים של המכללה לאגף להכשרה מקצועית כי סגרה את פעילות המכללה.

משרד התמ"ת פעל ופועל לאיתור ואיסוף יומני התלמידים במכללה במגמה לסייע בהפניית תלמידי המכללה להמשך לימודים באמצעות בתי ספר אחרים באזור.

מנכ"ל הקניון רפאל בולניק:

"אני מאוד מצטער על מה שקורה וליבי עם הסטודנטים שרק ביקשו ללמוד ולהתפתח. שנפתחה המכללה בקול תרועה רמה שמחתי כי בקניון תינתן ההזדמנות לסטודנטים לרכוש השכלה ומקצוע.

לי נמסר ע"י בעלי המכללה כי הלימודים הופסקו עד לסוף החודש הקרוב. אני משוכנע כי היזמים עושים הכל על מנת לספק פתרון שיתן לסטודנטים ששילמו ממיטב כספם לסיים את הלימודים ולקבל את התעודה הנכספת. הקניון משכיר שטחים לשוכרים ואין לנו נגיעה להתנהלות הפנימית של השוכרים ולהחלטותיהם המקצועיות"

 
תגובתה של אלה אודי בעלת המכללה:
 
"אני אלה אודי לאחר שהייתי שכירה של כ- 15 שנה במכללות הפרטיות החלטתי לקום ולהקים מפעל חיים, להקים מוסד לימודים בצפון על מנת לתת הזדמנות לתושבי הפריפריה לקבל מקצוע מכובד ולהשתלב במעגל העבודה. לא נולדתי עם כפית של זהב בפה וכל חיי הבוגרים עבדתי קשה מאוד על מנת לפרנס את משפחתי.

על מנת להקים את המכללה מכרתי את ביתי הפרטי והשקעתי את כל מעט החסכונות שצברתי והקמתי שתי מכללות מכובדות. במשך שש שנים למדו כ- 5,000 תלמידים בכל אזור הצפון ומרביתם הצליחו לרכוש מקצוע ולהשתלב במעגל העבודה. דאגתי לפרנסתם של כ- 50 עובדים ולמעלה מ- 150 מרצים.

 
לצערי הרב מלחמת לבנון השנייה בקיץ 2006, גרמה לנו לעצירה של הפעילות העסקית של המכללה להחזרות רבות של שיקים ולפגיעה קשה שכמעט גרמה לקריסת המכללה. למרות כל הקשיים אספנו כוחות על מנת להמשיך לקיים את הקורסים. המשבר הכלכלי במשק הישראלי בשנת 2009 והאבטלה שעלתה בעיקר בצפון הביאה לירידה חדה בפעילות המכללה ולקשיים בתזרים המזומנים של החברה.

באותה תקופה על מנת להמשיך ולפעול הוצאתי כספי חסכונות מכספי ביטוח מנהלים שלנו ואת הכספים האלו הזרמתי לחברה על מנת לשלם משכורות לעובדים ולמרצים, גייסתי יועץ כלכלי על מנת להביא להבראת החברה ובתחילת שנת 2010 התחילה התאוששות קלה שבעקבותיה הכנסתי קבוצת משקיעים לחברה על מנת להזרים כספים להמשך הפעילות, אולם לאחר מספר חודשים ספורים לא הצלחתי להתרומם והגעתי למצב שאין ביכולתי לשלם משכורות לעובדים ולמרצים והחלטתי להקפיא את הפעילות עד למציאת פיתרון הולם.

אנו לא פושעים ולא גנבים, כל מה שנעשה עד כה נעשה בתום לב מלא מצידי ומצד בעלי על מנת למזער כמה שיותר נזקים, צריכים להבין שכואב לי לראות שפרויקט החיים שלי קורס כנגד עיני ואין ביכולתי לעשות דבר ואני עומדת חסרת אונים, גם אני באופן אישי הגעתי למצב שאני עלולה לפשוט רגל.
אנו עושים ועשינו כל שביכולתנו על מנת למצוא פיתרון לבעיה"

 

עוד בחינוך ולימודים

קורסים בהייטק – כל מה שרצית לדעת
בין הנדסת חומרים להנדסת ביוטכנולוגיה
חולצת בה"ס - ללימוד חמים ונעים יותר
מה לעשות עם ספרי לימוד ישנים?

תגובות תגובות
X