חדשות גלריות תמונות מגזין ספורט תרבות ופנאי חברה וקהילה חינוך ולימודים חיי לילה

מבזקי חדשות

סטטיסטיקה של משבר – אחד מכל חמישה עסקים לא ישרדו את החודשים הקרובים

משבר הקורונה הביא למכה אנושה לבעלי העסקים בישראל.

איך לבחור יועץ משכנתא

המון יועצי משכנתאות קיימים בשוק, אז איך יודעים איזה יועץ משכנתאות הטוב ביותר עבורכם? כנסו לקרוא!

איך ענף השיפוצים פועל ממשבר הקורונה?

הרבה שואלים איך ענף השיפוצים עובד בתקופה הנוכחית, והאם הוא נפגע? כנסו לתשובות!

הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי

על הליכי חדלות הפירעון, מה הם, אילו אפשרויות הם נותנים לך, ולמה כדאי לפתוח בהליך כזה?

פנלים מבודדים: כל הסוגים וכל היתרונות

מה הם פנלים מבודדים, אילו סוגים קיימים, ולמה נעשה בהם שימוש?

הדרכת עבודה בגובה

עבודה בגובה - שוקלים לעשות הסבת מקצוע בעקבות המצב? הנה כל מה שרציתם לדעת על עבודה בגובה.

עצות לחיסכון בציוד לבית הספר

תכף חוזרים ללימודים וזה בדיוק הזמן לקנות לילדים ציוד לבתי הספר. איך בכל זאת אפשר לחסוך בכסף שמדובר בציוד לילדים שלנו? כנסו לקרוא!

רישום קבלן שיפוצים: מאיפה מתחילים?

כל מה שחשוב לדעת על ההליך הנדרש לרישום עבור קבלני שיפוצים בישראל - על תהליך הגשת הבקשה, ביצוע מבחן בענף הרישום והאישורים הנדרשים.

מה זה מסור שולחני ולמה הוא משמש?

גבר, הנה כל מה שרצית לדעת על מסור שולחני והשימושים השונים שלו מחיתוך צולב, חיתוך שיפוע ועד חיתוך חריצים ומפרקים - קרא כאן.
חפש באתר

מקורות מידע מומלצים ברשת

אורית צוקר - טיפול בחרדות וייעוץ זוגי

הולי בייגל - שירותי קייטרינג חלבי

המדריך לנפגע בתאונה - מאת עו"ד בירן

לימודי הנדסה - הפקולטה להנדסה כימית

רישום בית משותף - ליווי וסיוע משפטי

תושב חוזר - כל מה שכדאי לך לדעת

לוח אירועים

  

סקר מקומי

את מי מהסטנדאפיסיטים הבאים הייתם רוצים לראות בנהריה?

  • שחר חסון
  • נדב אבקסיס
  • שלום אסייג

סטטיסטיקה של משבר – אחד מכל חמישה עסקים לא ישרדו את החודשים הקרובים

משבר הקורונה הביא למכה אנושה לבעלי העסקים בישראל.
Bookmark and Share
התפרצות נגיף הקורונה היא כנראה האירוע המאפיין והמשמעותי ביותר של שנת 2020 והשלכותיו עוד ילוו אותנו תקופה ארוכה. מעבר לשינוי השורשי באופן בו אנו מתנהלים ברמה האישית, המכה המטלטלת שספג המשק עקב הגבלות הריחוק החברתי הביאה לאתגרים כלכליים רבים. אזרחים רבים בישראל שחיו ברווחה וזכו לשגשוג כלכלי במשך שנים, נקלעו לקשיים כלכליים, מצאו את עצמם חותמים אבטלה ובמקרים מסוימים אף נעזרו בשירותי עורך דין חדלות פירעון כדי לנהל ביעילות את תיקי החייבים שנפתחו נגדם בהוצאה לפועל. הירידה הניכרת בצריכה הביאה אי יציבות רבה אל עולם העסקים בישראל, הניחן ממילא באי יציבות. אל מציאות בה כ-80% מהעסקים הקטנים בישראל לא שורדים את ארבעת השנים הראשונות, כעת הנתונים עגומים אף יותר.

העסקים במציאות בלתי אפשרית

על פי נתוני הלמ"ס שפורסמו לאחרונה, פוטר מאז פרוץ משבר הקורונה כ-12% מכוח העבודה ורבים אחרים עובדים מהבית או נמצאים בחל"ת. העסקים שספגו את המכה הקשה ביותר הם בתחום הבידור והמופעים, האירועים ותחום המלונאות. כתוצאה מכך, התחזיות הן כי עסק אחד מכל חמישה לא ישרוד את החודשים הקרובים. כתוצאה מכך, אנו עתידים לראות בשנה הקרובה עליה הולכת וגוברת בפשיטות הרגל. עם זאת, לפני שמרימים ידיים ומוותרים על העסק, חשוב שנזכור כי ייצוג מתאים יכול לזמן בפנינו אפשרויות מגוונות וגמישות יותר. כיום יותר מאי פעם מציעות הרשויות הישראליות מגוון מסלולים להיפרעות מחובות ולהסדרים עם נושים ואם נפעל בתבונה, נוכל להבריא את העסק ולנווט אותו עד ליציאה מהמשבר. ליווי של עורך דין חדלות פירעון בניהול תיק החייבים שלך יסייע לך להתאים את הפתרונות הראויים ביותר למצבך.

עליה חדה בשיעור פושטי הרגל

בשנה האחרונה, ובעיקר מאז תחילת משבר הקורונה, חלה עלייה של מעל 70% בכמות הבקשות לפשיטת רגל בישראל. העסקים הקטנים, הנתונים לשלל קשיים ממילא, נאלצו להתמודד עם ירידה משמעותית בפעילות ובמכירות מהיום למחר. אלו שלא התאפשר להם לפתח פתרונות יצירתיים בזמן כמו מכירות ברשת ואספקה במשלוחים, ספגו הפסדים כבדים ונאלצו לסגור את העסק. כל עסק שנסגר מביא בסופו של דבר לצבירת חובות שיהיה קשה מאוד לפרוע ובסופו של דבר יגיע לכדי פשיטת רגל.
כדי להתמודד עם המצב, הכריז משרד המשפטים על הוצאת צו הקפאת הליכים כללי לכל תיקי החייבים שייווצרו במסגרת משבר הקורונה. הקפאה זו תאפשר לבעלי העסקים להעירך מחדש ולייעד פתרונות ליציאה מהמשבר. גם אם פשיטת הרגל היא בלתי נמנעת, חשוב לדעת כי במקרים רבים עשוי בית המשפט לאשר לעסק להמשיך להתנהל גם תחת הגבלות חדלות פירעון, אם נצליח לשכנעו כי ניהול העסק מייצר הכנסה המסייעת לפירעון החוב. כדי לוודא שניתן יהיה ליהנות מכל זכויותיך, חשוב להיעזר בייצוג עורך דין חדלות פירעון, לקבל את כל המידע הנדרש ולהיערך לקראת התקופה המורכבת. 

עוד במגזין

סטטיסטיקה של משבר – אחד מכל חמישה עסקים לא ישרדו את החודשים הקרובים
איך לבחור יועץ משכנתא
מה זה מסור שולחני ולמה הוא משמש?
איך משיגים חיוך מושלם?

תגובות תגובות
X