חדשות גלריות תמונות מגזין ספורט תרבות ופנאי חברה וקהילה חינוך ולימודים חיי לילה

מבזקי חדשות

ניקיון דירה לאחר שריפה – כל מה שחשוב לדעת

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי על ידי חשמלאי

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי על ידי חשמלאי כל המידע במאמר הקרוב!

טיפים שחשוב לדעת לפני שקונים קלנועית

קלנועיות הפכו לכלי עזר חיוני עבור אנשים רבים עם מוגבלות בניידות. בפניכם טיפים חשובים שכדאי לדעת לפני רכישת קלנועית >>

הדרכים הבטיחותיות ביותר לרכיבה על רייזר - טיפים שחייבים להכיר

הרייזר הוא רכב שטח פופולרי המציע חוויות מרגשות וביצועים מרשימים. עם זאת, כמו בכל כלי רכב ממונעים, יש לנקוט באמצעי זהירות על מנת להבטיח נסיעה חלקה ומהנה. במאמר זה, נדון בכמה מהטיפים החיוניים להרפתקה בטוחה עם רייזר.

לפני תביעת ביטוח לאומי? הגנו על עצמכם עם עורך דין

כאשר מדובר על הפעלת פוליסת ביטוח בריאות ממלכתי, יש להבין מי הגוף אשר אחראי על תביעות אלו, כיצד להכין את אסטרטגיית התביעה וכל מה שבין לבין אלו. קראו כאן מיהו האגף לביטוח לאומי וכיצד מתבצעת התביעה מולו.

עו"ד תעבורה והסדרי טיעון: אסטרטגיה נכונה בבית המשפט

בין אם מדובר על עבירות תנועה מסוג כזה או אחר, בתי המשפט בישראל נוטים במקרים רבים להחמיר עם הנאשמים, כאשר בחלק מהמקרים הפסיקה עשויה להוביל לענישה בהחלט כבדה. אם זו לא סיבה מספיק טובה לקבל סיוע מאת עו"ד תעבורה, ישנן סיבות נוספות לכך - המשיכו לקרוא.

מהו ביטוח סיעודי ומתי יש להפעילו?

הידעתם שכ-3.9 מיליון ישראלים מחזיקים בביטוח בריאות פרטי? בדומה למדינות מתוקנות נוספות בעולם, ביטוחים סיעודיים בישראל מבוססים על כמה שיטות שונות, כאשר כל מסגרות הביטוח מעוגנות בפוליסות מסוגים שונים. בעוד כי כל אזרח ישראלי זכאי לקבלת ביטוח סיעודי מטעם ביטוח לאומי, ביטוח זה נקרא למעשה ביטוח ממלכתי.

כל מה שצריך לדעת על מכינה קדם צבאית

כל מה שצריך לדעת על מכינה קדם צבאית כל המידע במאמר הקרוב לפרטים היכנסו לאתר >>

למה כל עסק חייב לשווק את עצמו בדיגיטל?

למה כל עסק חייב לשווק את עצמו בדיגיטל? כל המידע במאמר הקרוב >>
חפש באתר

מקורות מידע מומלצים ברשת

אורית צוקר - טיפול בחרדות וייעוץ זוגי

הולי בייגל - שירותי קייטרינג חלבי

לימודי הנדסה - הפקולטה להנדסה כימית

פיקסייל - הדפסת תמונות על חומרים

שטרן ושות’ - משרד רואי חשבון בצפון

תושב חוזר - כל מה שכדאי לך לדעת

תמיכה לעמותות - הקמה, רישום וייעוץ

לוח אירועים

  

סקר מקומי

את מי מהסטנדאפיסיטים הבאים הייתם רוצים לראות בנהריה?

  • שחר חסון
  • נדב אבקסיס
  • שלום אסייג

ספיישל ויזה לעובדים זרים - מה זה?

אם אתם בתחום הסיעוד, בטח שמעתם על ספיישל ויזה. באמצעות מומחים בתחום ניסינו להסביר לכם על הספיישל ויזה, הקריטריונים לקבלה ועוד.
Bookmark and Share
עובדים זרים הם חלק מהנוף הישראלי כבר עשרות שנים והם נמצאים בתחומים שונים במשק ולא רק בביתם של קשישים. העובדים בזרים יכולים להיות בענפי הבנייה והמסעדנות אולם המקרה של ספיישל ויזה לעובדים זרים פחות תקף לגביהם אלא יותר לעובדי סיעוד שזקוקים לכך וזה הכינוי שלה בפיהם. וידה מיוחדת היא ויזה שניתנת מטעמים הומניטריים להארכת שהות עובדים זרים מסיבות שונות ויש לה תנאים מיוחדים שחייבים לעמוד בהם. לא תמיד היא מאושרת ולפעמים המלחמה על הוויזה נמשכת גם בבתי המשפט אבל באופן רגיל אם יש סיבות מקילות שיכולות לעזור לקבל ויזה כזאת לא אמורה להיות בעיה עם זה.

איך מעסיקים כאן עובדים זרים?
עובדי סיעוד זרים רבים מגיעים לכאן דרך חברות כוח אדם סיעודי שגם דואגות להם להשמה ולבדיקתם ולוודא שהכל בסדר והם נמצאים במקום שבו הם צריכים לחיות ולעבוד. עובדים אלה מתחייבים בדרך כלל למעסיק מסוים כמו משפחת קשיש ששוכרת אותם כדי לטפל ביקירם וכדי לוודא שלא יעבור הלאה הוויזה שלו מותנית בזהות המעסיק שערב לו. הוויזה ניתנת לחמש שנים בדרך כלל כדי לוודא המשכיות של העסקה אצל אותו קשיש שבו מטפלים. לאחר חמש שנים על העובד הזר לעזוב את ישראל ושהותו אינה חוקית. זה אומר שהם מועסקים בקביעות והמדינה יכולה להיות בטוחה שהם לא עוברים לענף אחר ללא רשות ומנצלים את הוויזה שלהם בצורה לא חוקית לעבוד האחרת.

מהי ויזה מיוחדת מטעמים הומניטריים?
השאלה היא מה קורה כשמעסיק של עובד סיעודי זר רוצה שיישאר אצלו כל החיים, או כאשר הקשיש שבו הוא מטפל נפטר לפני תום חמש השנים, מה קורה כשדברים לא מסתדרים והוא חייב לעזוב אותם ומה קורה כשיש משפחה אחרת שמוכנה לעסוק אותו והיא רוצה שיעבור לעבוד אצלה? במקרים כאלה מבקשים ויזה מיוחדת מטעמים הומניטריים, המכונה בפי עובדים זרים ספיישל ויזה. זוהי הוויזה שמאפשרת להם את המקרים החריגים האלה ולא מחייבת אותו לעזוב לאחר חמש שנים או לפני כן. במקרים כאלה יש לפרט בדיוק מהי הסיבה ולדאוג לכך שהוא לא יישאר ללא חסות הספונסר החדש שלו כדי שיוכל להמשיך לעבוד כאן חוקית.

המשך יחסי עבודה
ספיישל ויזה מאפשרת למשפחה אחרת לבקש להעסיק את המטפל הזר גם לאחר שעזב את המעסיק הקודם בשל נסיבות שונות. לאור מקרים רבים של עובדים זרים שנשארו כאן וניצלו את הוויזה צרכים אחרים ולא למטרותיה המקוריות הוחמרו מאוד תנאי הוויזה וכיום כמעט אי אפשר לבקש אותה ללא התערבות וייצוג של עורך דין שמתמחה בכך. זה מחייב הגשת מסמכים וניסוח מדויק של הבקשה, כמו גם לוודא שנמצאים כאן בין חמש לשמונה שנים משום שאז קל יותר למעסיקים שיש להם היתר העסקת עובד זר להאריך את הוויזה ולקבל את הוויזה המיוחדת וההומניטרית אם המטפל שלו עומד בתנאים לכך.
 

 

עוד במגזין

טיפים שחשוב לדעת לפני שקונים קלנועית
הדרכים הבטיחותיות ביותר לרכיבה על רייזר - טיפים שחייבים להכיר
לנהל את העסק בצורה נכונה ולהוביל אותו לצמחיה
תפקידו של עורך דין פלילי

תגובות תגובות
X