חדשות גלריות תמונות מגזין ספורט תרבות ופנאי חברה וקהילה חינוך ולימודים חיי לילה

מבזקי חדשות

כך נבחר שמפו סילבר לשיער

מתי הפך האטליז לחנות הממתקים החדשה?

מספר טיפים כיצד לבחור את האטליז הנכון ביותר עבורכם.

סוכן ציוד וחומרים

מדוע כדאי להיעזר בסוכן ציוד בתחום בניית הציפורניים? כנסו לקרוא!

מציאת פרויקטים לשיווק בחיפה והקריות

התחדשות עירונית היא כלי לפיתוח כלכלי המשמש רשויות מקומיות רבות ברחבי הארץ. כיצד אתם יכולים לקחת את ההתחדשות העירונית, ולהפוך אותם ליתרון בנכס הנדל"ני הבא שלכם!

5 טיפים למתווך המתחיל

מעוניין להתחיל לעבוד כמתווכים? הנה מספר טיפים שיעזרו לכם להתחיל בצורה הטובה ביותר.

הפשרת קרקעות איך זה עובד ומה חשוב לדעת בנושא?

לא פעם ולא פעמיים בטח שמעתם את המושג "הפשרת קרקעות" ולא ידעתם מה זה אומר, אז הנה המדריך לנדלניסט המתחיל בנושא הפשרת קרקעות.

למה כדאי לשלב צמחיה מלאכותית בעיצוב?

בעולם העיצוב ידוע שצמחיה יכולה להביא הרבה יתרונות למראה של חלל, גם בפנים הבית וגם מחוץ לו. יחד עם זאת לצמחיה טבעית ישנם חסרונות שלעיתים קשה להתגבר עליהם. למרבה המזל ניתן להשתמש בצמחיה מלאכותית כדי להתגבר על המכשולים הללו.

קורס NLP

שיטת ה-NLP היא שיטה שהפכה בשנים האחרונות לפופולרית במיוחד ואין זה מפתיע כלל. שיטה זו נפלאה לטיפול ממוקד המסייע להגדיר מטרה ברורה והסרה של מחסומים ודפוסים ישנים. זהו אולי מושג שאתם מזהים בשמו אך אינכם יודעים מהי משמעותו. הרשו לנו להסביר בדיוק מהי השיטה וכיצד ניתן ללמוד אותה.

הפשרת קרקעות – מה זה אומר בדיוק?

קבוצת ברק רפאל הכינה עבורכם מאמר שבו כל מה שצריך לדעת על הפשרת קרקעות.
חפש באתר

מקורות מידע מומלצים ברשת

אורית צוקר - טיפול בחרדות וייעוץ זוגי

הולי בייגל - שירותי קייטרינג חלבי

לימודי הנדסה - הפקולטה להנדסה כימית

פיקסייל - הדפסת תמונות על חומרים

שטרן ושות’ - משרד רואי חשבון בצפון

תושב חוזר - כל מה שכדאי לך לדעת

תמיכה לעמותות - הקמה, רישום וייעוץ

לוח אירועים

  

סקר מקומי

את מי מהסטנדאפיסיטים הבאים הייתם רוצים לראות בנהריה?

  • שחר חסון
  • נדב אבקסיס
  • שלום אסייג

ספיישל ויזה לעובדים זרים - מה זה?

אם אתם בתחום הסיעוד, בטח שמעתם על ספיישל ויזה. באמצעות מומחים בתחום ניסינו להסביר לכם על הספיישל ויזה, הקריטריונים לקבלה ועוד.
Bookmark and Share
עובדים זרים הם חלק מהנוף הישראלי כבר עשרות שנים והם נמצאים בתחומים שונים במשק ולא רק בביתם של קשישים. העובדים בזרים יכולים להיות בענפי הבנייה והמסעדנות אולם המקרה של ספיישל ויזה פחות תקף לגביהם אלא יותר לעובדי סיעוד שזקוקים לכך וזה הכינוי שלה בפיהם. וידה מיוחדת היא ויזה שניתנת מטעמים הומניטריים להארכת שהות עובדים זרים מסיבות שונות ויש לה תנאים מיוחדים שחייבים לעמוד בהם. לא תמיד היא מאושרת ולפעמים המלחמה על הוויזה נמשכת גם בבתי המשפט אבל באופן רגיל אם יש סיבות מקילות שיכולות לעזור לקבל ויזה כזאת לא אמורה להיות בעיה עם זה.

איך מעסיקים כאן עובדים זרים?
עובדי סיעוד זרים רבים מגיעים לכאן דרך חברות כוח אדם סיעודי שגם דואגות להם להשמה ולבדיקתם ולוודא שהכל בסדר והם נמצאים במקום שבו הם צריכים לחיות ולעבוד. עובדים אלה מתחייבים בדרך כלל למעסיק מסוים כמו משפחת קשיש ששוכרת אותם כדי לטפל ביקירם וכדי לוודא שלא יעבור הלאה הוויזה שלו מותנית בזהות המעסיק שערב לו. הוויזה ניתנת לחמש שנים בדרך כלל כדי לוודא המשכיות של העסקה אצל אותו קשיש שבו מטפלים. לאחר חמש שנים על העובד הזר לעזוב את ישראל ושהותו אינה חוקית. זה אומר שהם מועסקים בקביעות והמדינה יכולה להיות בטוחה שהם לא עוברים לענף אחר ללא רשות ומנצלים את הוויזה שלהם בצורה לא חוקית לעבוד האחרת.

מהי ויזה מיוחדת מטעמים הומניטריים?
השאלה היא מה קורה כשמעסיק של עובד סיעודי זר רוצה שיישאר אצלו כל החיים, או כאשר הקשיש שבו הוא מטפל נפטר לפני תום חמש השנים, מה קורה כשדברים לא מסתדרים והוא חייב לעזוב אותם ומה קורה כשיש משפחה אחרת שמוכנה לעסוק אותו והיא רוצה שיעבור לעבוד אצלה? במקרים כאלה מבקשים ויזה מיוחדת מטעמים הומניטריים, המכונה בפי עובדים זרים ספיישל ויזה. זוהי הוויזה שמאפשרת להם את המקרים החריגים האלה ולא מחייבת אותו לעזוב לאחר חמש שנים או לפני כן. במקרים כאלה יש לפרט בדיוק מהי הסיבה ולדאוג לכך שהוא לא יישאר ללא חסות הספונסר החדש שלו כדי שיוכל להמשיך לעבוד כאן חוקית.

המשך יחסי עבודה
ספיישל ויזה מאפשרת למשפחה אחרת לבקש להעסיק את המטפל הזר גם לאחר שעזב את המעסיק הקודם בשל נסיבות שונות. לאור מקרים רבים של עובדים זרים שנשארו כאן וניצלו את הוויזה צרכים אחרים ולא למטרותיה המקוריות הוחמרו מאוד תנאי הוויזה וכיום כמעט אי אפשר לבקש אותה ללא התערבות וייצוג של עורך דין שמתמחה בכך. זה מחייב הגשת מסמכים וניסוח מדויק של הבקשה, כמו גם לוודא שנמצאים כאן בין חמש לשמונה שנים משום שאז קל יותר למעסיקים שיש להם היתר העסקת עובד זר להאריך את הוויזה ולקבל את הוויזה המיוחדת וההומניטרית אם המטפל שלו עומד בתנאים לכך.
 

 

עוד במגזין

מתי הפך האטליז לחנות הממתקים החדשה?
סוכן ציוד וחומרים
מציאת פרויקטים לשיווק בחיפה והקריות
למה כדאי לשלב צמחיה מלאכותית בעיצוב?

תגובות תגובות
X