חדשות גלריות תמונות מגזין ספורט תרבות ופנאי חברה וקהילה חינוך ולימודים חיי לילה

מבזקי חדשות

כך נבחר שמפו סילבר לשיער

מתי הפך האטליז לחנות הממתקים החדשה?

מספר טיפים כיצד לבחור את האטליז הנכון ביותר עבורכם.

סוכן ציוד וחומרים

מדוע כדאי להיעזר בסוכן ציוד בתחום בניית הציפורניים? כנסו לקרוא!

מציאת פרויקטים לשיווק בחיפה והקריות

התחדשות עירונית היא כלי לפיתוח כלכלי המשמש רשויות מקומיות רבות ברחבי הארץ. כיצד אתם יכולים לקחת את ההתחדשות העירונית, ולהפוך אותם ליתרון בנכס הנדל"ני הבא שלכם!

5 טיפים למתווך המתחיל

מעוניין להתחיל לעבוד כמתווכים? הנה מספר טיפים שיעזרו לכם להתחיל בצורה הטובה ביותר.

הפשרת קרקעות איך זה עובד ומה חשוב לדעת בנושא?

לא פעם ולא פעמיים בטח שמעתם את המושג "הפשרת קרקעות" ולא ידעתם מה זה אומר, אז הנה המדריך לנדלניסט המתחיל בנושא הפשרת קרקעות.

למה כדאי לשלב צמחיה מלאכותית בעיצוב?

בעולם העיצוב ידוע שצמחיה יכולה להביא הרבה יתרונות למראה של חלל, גם בפנים הבית וגם מחוץ לו. יחד עם זאת לצמחיה טבעית ישנם חסרונות שלעיתים קשה להתגבר עליהם. למרבה המזל ניתן להשתמש בצמחיה מלאכותית כדי להתגבר על המכשולים הללו.

קורס NLP

שיטת ה-NLP היא שיטה שהפכה בשנים האחרונות לפופולרית במיוחד ואין זה מפתיע כלל. שיטה זו נפלאה לטיפול ממוקד המסייע להגדיר מטרה ברורה והסרה של מחסומים ודפוסים ישנים. זהו אולי מושג שאתם מזהים בשמו אך אינכם יודעים מהי משמעותו. הרשו לנו להסביר בדיוק מהי השיטה וכיצד ניתן ללמוד אותה.

הפשרת קרקעות – מה זה אומר בדיוק?

קבוצת ברק רפאל הכינה עבורכם מאמר שבו כל מה שצריך לדעת על הפשרת קרקעות.
חפש באתר

מקורות מידע מומלצים ברשת

אורית צוקר - טיפול בחרדות וייעוץ זוגי

הולי בייגל - שירותי קייטרינג חלבי

לימודי הנדסה - הפקולטה להנדסה כימית

פיקסייל - הדפסת תמונות על חומרים

שטרן ושות’ - משרד רואי חשבון בצפון

תושב חוזר - כל מה שכדאי לך לדעת

תמיכה לעמותות - הקמה, רישום וייעוץ

לוח אירועים

  

סקר מקומי

את מי מהסטנדאפיסיטים הבאים הייתם רוצים לראות בנהריה?

 • שחר חסון
 • נדב אבקסיס
 • שלום אסייג

מציאת פרויקטים לשיווק בחיפה והקריות

התחדשות עירונית היא כלי לפיתוח כלכלי המשמש רשויות מקומיות רבות ברחבי הארץ. כיצד אתם יכולים לקחת את ההתחדשות העירונית, ולהפוך אותם ליתרון בנכס הנדל"ני הבא שלכם!
Bookmark and Share
התחדשות עירונית היא כלי לפיתוח כלכלי המשמש רשויות מקומיות רבות ברחבי הארץ. באופן ספציפי יותר, מדובר בשיטה שמאפשרת להחיות את חיי הכלכלה באזורים ישנים ועזובים, באמצעות השקעות ציבוריות המעוררות התפתחות של השקעות פרטיות.
דוגמאות לאזורים ישנים שכאלה כוללות:
 • מבנים ישנים שכבר לא מתאימים למגורים מודרניים
 • רחובות לא בטוחים
 • או שכונה המוגדרת כסביבה לא ראויה למגורים
תנאים שכאלה מרתיעים את יזמי הנדל״ן, בעלי הנכסים או בעלי העסקים, שלא רואים אפשרות ליצור מספיק רווח אם ישקיעו בפיתוח אזורים שכאלה. לפעמים, יש צורך בהשקעה ציבורית כדי לתמוך ולהפעיל השקעות פרטיות שכאלה. השקעות ציבוריות עשויות לכלול שיפור דרכים ותשתיות, וסיוע טכני וכלכלי לפיתוח ולשיפור השירותים הקהילתיים.
לאחר שהפיתוח הפרטי הופך להיות מעשי מבחינה כלכלית, ההשקעות מתחילות לחזור לשכונה הישנה. וכאשר התנאים הפיזיים והכלכליים משתפרים עם הזמן, מתגברות גם ההשקעות הפרטיות הנוספות ומתחזקת הכלכלה המקומית בשכונה זו.
בחיפה ובקריות אפשר למצוא גם פרויקטים חדשים לדיור, המתוכננים במסגרת ההתחדשות העירונית וגם דירות ובתים קיימים, למכירה.

מה קורה בקריות?
בקרית ים, למשל, עיר החוף שהלכה וצמחה עם השנים, הוקמה מינהלת המעודדת התחדשות עירונית ותמ״א 38. פרויקטים אלה יאפשרו לפרנסי העיר לשנות את פני העיר ולהחליף את המבנים הוותיקים והישנים בדיור שישפר את איכות החיים של תושבי המקום.
במשרדי תיווך בקריות אפשר למצוא היצע של דירות למגורים, לא רק בפרויקטים העתידיים, אלא גם בדירות קיימות, בקריית ביאליק, קריית חיים המערבית והמזרחית, קריית אתא או קריית מוצקין.
לדוגמה:
 • דירת גן בסביוני ים בקריית ים
 • מיני קוטג׳ בקריית חיים המזרחית שכולל 5 חדרים
 • בית בודד בקריית אתא שכולל 6 חדרים
 • דירת קרקע בקריית אתא שכוללת 5 חדרים וחצי
 • דירת 5 חדרים בקריית חיים המזרחית
מה קורה בחיפה?
עיריית חיפה, לדוגמה, אישרה תכניות התחדשות עירונית – בקריית אליעזר, קריית אליהו וקריית חיים המערבית. בשכונות קריית חיים המערבית, למשל, מקדמת העירייה בנייה של כ-32,000 דירות.
העדיפות לחידושן של שכונות ותיקות בעירייה מעודדת לא רק יוזמות נדל״ן אלא גם מגדילה את מקומות הבילוי והתעסוקה שיוצעו לתושבי השכונות הללו.

איך מחזקת ההתחדשות העירונית את הכלכלה של העיר?
התחדשות עירונית מניעה את גלגלי הכלכלה קדימה, כי היא מעוררת מעגל של השקעות פרטיות על ידי הסרת התנאים ששימשו כמחסום להתפתחות חדשה. ללא השקעות ציבוריות שיבוצעו באמצעות ההתחדשות העירונית, התנאים הקשים בשכונות הוותיקות יישארו כפי שהן, וההשקעה הפרטית תהיה קטנה מאוד, אם בכלל.
התחדשות עירונית מאפשרת לרשות המקומית להגדיל את רמת ההשקעות הציבוריות, על ידי יצירת תנאים שיעודדו השקעות פרטיות בשכונות המפותחות מחדש.
לדוגמה, מימון של משרד התחבורה לשיפור הכבישים בשכונה, כאשר הרשות המקומית נדרשת להשקיע סכום מותאם מינימלי. כך, רשויות מקומיות שלא יכולות לגייס את הסכומים הנדרשים, יכולות להיעזר בהתחדשות העירונית שמספקת כלי מימון שמגדילים את רמת ההשקעה הציבורית הכוללת בעיר.

 

עוד במגזין

מתי הפך האטליז לחנות הממתקים החדשה?
סוכן ציוד וחומרים
מציאת פרויקטים לשיווק בחיפה והקריות
למה כדאי לשלב צמחיה מלאכותית בעיצוב?

תגובות תגובות
X