חדשות גלריות תמונות מגזין ספורט תרבות ופנאי חברה וקהילה חינוך ולימודים חיי לילה

מבזקי חדשות

ניקיון דירה לאחר שריפה – כל מה שחשוב לדעת

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי על ידי חשמלאי

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי על ידי חשמלאי כל המידע במאמר הקרוב!

טיפים שחשוב לדעת לפני שקונים קלנועית

קלנועיות הפכו לכלי עזר חיוני עבור אנשים רבים עם מוגבלות בניידות. בפניכם טיפים חשובים שכדאי לדעת לפני רכישת קלנועית >>

הדרכים הבטיחותיות ביותר לרכיבה על רייזר - טיפים שחייבים להכיר

הרייזר הוא רכב שטח פופולרי המציע חוויות מרגשות וביצועים מרשימים. עם זאת, כמו בכל כלי רכב ממונעים, יש לנקוט באמצעי זהירות על מנת להבטיח נסיעה חלקה ומהנה. במאמר זה, נדון בכמה מהטיפים החיוניים להרפתקה בטוחה עם רייזר.

לפני תביעת ביטוח לאומי? הגנו על עצמכם עם עורך דין

כאשר מדובר על הפעלת פוליסת ביטוח בריאות ממלכתי, יש להבין מי הגוף אשר אחראי על תביעות אלו, כיצד להכין את אסטרטגיית התביעה וכל מה שבין לבין אלו. קראו כאן מיהו האגף לביטוח לאומי וכיצד מתבצעת התביעה מולו.

עו"ד תעבורה והסדרי טיעון: אסטרטגיה נכונה בבית המשפט

בין אם מדובר על עבירות תנועה מסוג כזה או אחר, בתי המשפט בישראל נוטים במקרים רבים להחמיר עם הנאשמים, כאשר בחלק מהמקרים הפסיקה עשויה להוביל לענישה בהחלט כבדה. אם זו לא סיבה מספיק טובה לקבל סיוע מאת עו"ד תעבורה, ישנן סיבות נוספות לכך - המשיכו לקרוא.

מהו ביטוח סיעודי ומתי יש להפעילו?

הידעתם שכ-3.9 מיליון ישראלים מחזיקים בביטוח בריאות פרטי? בדומה למדינות מתוקנות נוספות בעולם, ביטוחים סיעודיים בישראל מבוססים על כמה שיטות שונות, כאשר כל מסגרות הביטוח מעוגנות בפוליסות מסוגים שונים. בעוד כי כל אזרח ישראלי זכאי לקבלת ביטוח סיעודי מטעם ביטוח לאומי, ביטוח זה נקרא למעשה ביטוח ממלכתי.

כל מה שצריך לדעת על מכינה קדם צבאית

כל מה שצריך לדעת על מכינה קדם צבאית כל המידע במאמר הקרוב לפרטים היכנסו לאתר >>

למה כל עסק חייב לשווק את עצמו בדיגיטל?

למה כל עסק חייב לשווק את עצמו בדיגיטל? כל המידע במאמר הקרוב >>
חפש באתר

מקורות מידע מומלצים ברשת

אורית צוקר - טיפול בחרדות וייעוץ זוגי

הולי בייגל - שירותי קייטרינג חלבי

לימודי הנדסה - הפקולטה להנדסה כימית

פיקסייל - הדפסת תמונות על חומרים

שטרן ושות’ - משרד רואי חשבון בצפון

תושב חוזר - כל מה שכדאי לך לדעת

תמיכה לעמותות - הקמה, רישום וייעוץ

לוח אירועים

  

סקר מקומי

את מי מהסטנדאפיסיטים הבאים הייתם רוצים לראות בנהריה?

  • שחר חסון
  • נדב אבקסיס
  • שלום אסייג

איך ענף השיפוצים פועל ממשבר הקורונה?

הרבה שואלים איך ענף השיפוצים עובד בתקופה הנוכחית, והאם הוא נפגע? כנסו לתשובות!
Bookmark and Share
נראה כי משבר הקורונה והשלכותיו על הכלכלה הישראלית רחוקים מלהסתיים. ענף השיפוצים בישראל הוקפא בן רגע ומנע תנועת פועלים לאתרי בניה. המגבלות השונות אילצו קבלני שיפוצים ולקוחות להקפיא פרויקטים. ההקפאה וגל הביטולים הביאו עמם משבר משמעותי בענף והשערות שונות על ההשלכות לכך, בעיקר בעליה או ירידה במחירי הדירות בעתיד. הפגיעה היא משמעותית בכל הארץ. קבלני שיפוצים בחיפה, תל אביב, ירושלים ושדרות – המשבר לא פסח על אף אחד מהם.


חשש ממכרזים, איחור במסירה ופיגורים בענף

 
 
מדינת ישראל מציבה יעדים למיזמי בניה חדשים ומשבר הקורונה מגדיל את הפער בין היעדים למציאות. אמנם, ענף הבנייה הוכרז כחיוני למשק ועל כן – עבודתו ממשיכה, לכאורה, בשגרה. אולם, מניעת כניסתם של עובדים פלסטיניים ומחסור בחומרי בנייה משבשים את העבודה ויוצרים פערים גדולים יותר במהלך משבר הקורונה, לאור היעדים שהציבה הממשלה.
בנוסף, ענף השיפוצים והבניה נשען על אשורים ממוסדות התכנון והבניה ובשל הפסקת הדיונים והמעבר לעבודה במתכונת מצומצמת יוצרים פקקים באישור הבקשות והעבודה מתעכבת בשל כך. כל אלה יחד מהווים חשש עמוק עבור קבלנים ברחבי הארץ. התחזיות הפאסימיות לגבי משך המשבר הופכים את הקבלנים לזהירים יותר ברכישת קרקעות וזימת פרויקטים חדשים.
כל אלה מביאים קבלני שיפוצים בחיפה והקריות ועד לאילת לחשוש להתקדם. כענף שנחשב בסיכון גבוה מלכתחילה, משבר הקורונה הפך אותו לנפיץ עוד יותר.


איך בכל זאת עושים את זה

 
קבלנים לא יכולים לעבוד מהבית, בניגוד לדוגמא, למעצבי פנים ואדריכלים. אם מדובר בפרויקט שכבר התחיל – כל התכניות והדוגמאות כבר נבחרו, וכל שנשאר הוא – לבצע את העבודה. אבל גם הקבלנים לא עובדים לבד – ההנחיה המאפשרת הלנת עובדים פלסטיניים בשטחי הארץ היא זו המאפשרת למעשה להשיב את העבודה לשגרה בצורה טובה יותר עבור המגזר הפרטי והציבורי כאחד.
ניקח לדוגמה משפחה שהחלה בדירתה תהליך שיפוצים בחיפה. המשפחה נותרה להתגורר בדירה במהלך השיפוץ ונאלצה לעצור הכל בשל פרוץ המגפה. במהלך סגר וחל"ת, לא היתה אפשרות לבלות זמן מחוץ לבית כמו נסיעה לעבודה או לבית הספר. כעת, כולם, כולל העובדים והקבלן נמצאים באותה דירה והחשש לבריאות כולם ברורה. אך כעת, בזכות מסמך ההנחיות של התאחדות הקבלנים שעושה קצת סדר בבלגן אפשר לחזור לסביבת עבודה בטוחה הרבה יותר.


המשך עבודות השיפוץ תחת הנחיות

 
התאחדות הקבלנים בוני הארץ העבירה מסמך הנחיות לעבודת קבלנים במהלך משבר הקורונה. בין אם מדובר בשיפוץ תמ"א 38 או עבודות שיפוץ פרטיות – ההנחיות חלות על כולם ונועדו להגן הן על הקבלנים ועובדיהם והן על הדיירים.
  • הצטיידות בחומר חיטוי
  • מדידת חום לעובדים בתחילת כל יום עבודה
  • עטית כפפות ונעלי עבודה תקניות
  • צמצום שימוש במעלית במהלך היום – הובלת חומרי בנייה באופן רגלי או בעזרת מנוף
  • חיטוי דלת הכניסה והמעלית בסיום כל יום עבודה כדי לשמור על בריאות הדיירים ושכניהם
האחריות לשמירת ההנחיות מוטלת על הקבלן המבצע אך על הדיירים ושוכרי שירותיהם להיות ערניים לכך גם כן. ההנחיות של משרד הבריאות בנוגע לשמירת מרחק תקפות גם בבית כל זמן שמתקיימות בו עבודות.

עוד בעסקים ונדל"ן

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי על ידי חשמלאי התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי על ידי חשמלאי
כל מה שצריך לדעת על מכינה קדם צבאית
למה כל עסק חייב לשווק את עצמו בדיגיטל?
יש לכם רכב ישן? גריטה זה רעיון לא רע בכלל

תגובות תגובות
X