חדשות גלריות תמונות מגזין ספורט תרבות ופנאי חברה וקהילה חינוך ולימודים חיי לילה

מבזקי חדשות

ניקיון דירה לאחר שריפה – כל מה שחשוב לדעת

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי על ידי חשמלאי

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי על ידי חשמלאי כל המידע במאמר הקרוב!

טיפים שחשוב לדעת לפני שקונים קלנועית

קלנועיות הפכו לכלי עזר חיוני עבור אנשים רבים עם מוגבלות בניידות. בפניכם טיפים חשובים שכדאי לדעת לפני רכישת קלנועית >>

הדרכים הבטיחותיות ביותר לרכיבה על רייזר - טיפים שחייבים להכיר

הרייזר הוא רכב שטח פופולרי המציע חוויות מרגשות וביצועים מרשימים. עם זאת, כמו בכל כלי רכב ממונעים, יש לנקוט באמצעי זהירות על מנת להבטיח נסיעה חלקה ומהנה. במאמר זה, נדון בכמה מהטיפים החיוניים להרפתקה בטוחה עם רייזר.

לפני תביעת ביטוח לאומי? הגנו על עצמכם עם עורך דין

כאשר מדובר על הפעלת פוליסת ביטוח בריאות ממלכתי, יש להבין מי הגוף אשר אחראי על תביעות אלו, כיצד להכין את אסטרטגיית התביעה וכל מה שבין לבין אלו. קראו כאן מיהו האגף לביטוח לאומי וכיצד מתבצעת התביעה מולו.

עו"ד תעבורה והסדרי טיעון: אסטרטגיה נכונה בבית המשפט

בין אם מדובר על עבירות תנועה מסוג כזה או אחר, בתי המשפט בישראל נוטים במקרים רבים להחמיר עם הנאשמים, כאשר בחלק מהמקרים הפסיקה עשויה להוביל לענישה בהחלט כבדה. אם זו לא סיבה מספיק טובה לקבל סיוע מאת עו"ד תעבורה, ישנן סיבות נוספות לכך - המשיכו לקרוא.

מהו ביטוח סיעודי ומתי יש להפעילו?

הידעתם שכ-3.9 מיליון ישראלים מחזיקים בביטוח בריאות פרטי? בדומה למדינות מתוקנות נוספות בעולם, ביטוחים סיעודיים בישראל מבוססים על כמה שיטות שונות, כאשר כל מסגרות הביטוח מעוגנות בפוליסות מסוגים שונים. בעוד כי כל אזרח ישראלי זכאי לקבלת ביטוח סיעודי מטעם ביטוח לאומי, ביטוח זה נקרא למעשה ביטוח ממלכתי.

כל מה שצריך לדעת על מכינה קדם צבאית

כל מה שצריך לדעת על מכינה קדם צבאית כל המידע במאמר הקרוב לפרטים היכנסו לאתר >>

למה כל עסק חייב לשווק את עצמו בדיגיטל?

למה כל עסק חייב לשווק את עצמו בדיגיטל? כל המידע במאמר הקרוב >>
חפש באתר

מקורות מידע מומלצים ברשת

אורית צוקר - טיפול בחרדות וייעוץ זוגי

הולי בייגל - שירותי קייטרינג חלבי

לימודי הנדסה - הפקולטה להנדסה כימית

פיקסייל - הדפסת תמונות על חומרים

שטרן ושות’ - משרד רואי חשבון בצפון

תושב חוזר - כל מה שכדאי לך לדעת

תמיכה לעמותות - הקמה, רישום וייעוץ

לוח אירועים

  

סקר מקומי

את מי מהסטנדאפיסיטים הבאים הייתם רוצים לראות בנהריה?

  • שחר חסון
  • נדב אבקסיס
  • שלום אסייג

ניצול יחסי מרות במסגרת העבודה

מהם יחסי מרות, מה הקריטריונים ומה כוח ההשפעה של הממונה, כנסו לקרוא!
Bookmark and Share
אנו מבלים כשליש מחיינו במקום העבודה. ברוב המקרים ככולם, כולל העיסוק שלנו במסגרת המשרה שיתופי פעולה עם עובדים אחרים. מטבע הדברים, נרקמים קשרים בין עובדים ולא פעם הם עשויים להפוך לקשרי חברות קרובים. כמקום בו מתרחש חלק ניכר כל כך מחיינו ובו אנו מביאים את עצמנו לא פעם לידי ביטוי באופנים רבים, מקום העבודה טומן בחובו גם פוטנציאל להתפתחות קשרים רומנטיים.
כל עוד קשרים בעלי אופי אינטימי ומיני נרקמים בהסכמה בין עובדים בעלי מעמד שווה, הכול טוב ויפה. עם זאת, לעתים קרובות עשוי מקום העבודה להפוך למרחב של ניצול ושל הפעלת כוח. החוק הישראלי רואה ניצול יחסי מרות בחומרה ולאלו שיבצעו עבירה זו צפויים עונשים כבדים. כאן, נסביר יותר באילו תנאים תתרחש העבירה.

מהם יחסי מרות?

כל קשר בו מחזיק אחד מהצדדים בכוח השפעה על הצד השני נופל תחת ההגדרה "יחסי מרות". ככל שיתבסס כי אחד מהצדדים בקשר אכן נופל תחת הגדרה זו, יהווה הדבר עבירת מין לכל דבר ועניין. החוק הישראלי אינו עושה הבחנה בין ניצול יחסי מרות ובין עבירות מין אחרות ובמקרים רבים, הוא עשוי אף לראות עבירה זו בחומרה יתרה.

מהם הקריטריונים לקביעת יחסי מרות?

נשאלת השאלה, היכן עובר הגבול? בסופו של יום, בכל מסגרת בה מתנהלים קשרים חברתיים, יש דמויות דומיננטיות וסמכותיות יותר. החוק, אמנם, מגדיר את יחסי המרות באופן מובחן וממוקד בהרבה. לרוב, עולה במשפטים מסוג זה שאלת התלות. כלומר, האם הכפיפים נמצאו בעמדה בה סירוב לממונה לא נראה כלל כאפשרות או כאשר המחשבה על סירוב עשויה הייתה להיות מאיימת מסיבה כזו או אחרת. את טיבה של התלות הזו ניתן לחלק למספר קריטריונים.

כוח ההשפעה של הממונה

לעתים קרובות, בעלי תפקידים בכירים במקומות עבודה יכולים לקבוע במידה רבה את עתידם של הכפופים להם. ככל שנוצרה מערכת יחסים בין אדם פלוני ובין בכיר אשר יש בכוחו על מנת לפגוע באופן משמעותי במסלול הקריירה של הכפופים לו, סביר מאוד להניח שמדובר בניצול יחסי מרות. ההשפעה הזו אינה חייבת להיות ישירה, גם בעלי תפקידים בכירים המנהלים צוותים אחרים במקום העבודה הם בעלי השפעה ניכרת על העובדים.

פערי הכוחות בין הצדדים

ככל שהפער גדול יותר, כך הסבירות שמדובר בניצול יחסי מרות עולה. כלומר, בעוד שהתפתחות רומן בין ראש צוות לאחת מהחברות בצוות היא תרחיש סביר יותר שעשוי להתקיים גם בהסכמה, כשמדובר במערכת יחסים בין עובדת זוטרה ובין סמנכ"ל החברה, קיים חשד סביר כי הדברים נעשו תחת אילוץ, גם אם אינו ישיר ומדובר.

הצד היוזם

לבסוף, ככל שהגורם הבכיר במערכת היחסים הוא גם זה שיזם אותה, הדבר מעלה את הסבירות שמדובר בניצול יחסי מרות.
כלילת ניצול יחסי מרות במכלול העבירות בתחום המין מאפשרת ליצור סביבת עבודה בטוחה יותר החפה מאיום, התעמרות וניצול מיני. אם עולה בך כל חשד כי מתקיים ניצול יחסי מרות במקום עבודתך, חשוב לדווח על כך לגורמים המתאימים בהקדם.
לייצוג במקרה של עבירות יש להתייעץ עם עו"ד פלילי שידע לבחון את הנושא ולתת מענה ראוי לכל סוגיה.

עוד במשפט וביטוח

לפני תביעת ביטוח לאומי? הגנו על עצמכם עם עורך דין
עו"ד תעבורה והסדרי טיעון: אסטרטגיה נכונה בבית המשפט
ישראל כחלק מתהליך הגלובליזציה: הוצאת דרכון פורטוגלי
מה זה איחוד משפחות?

תגובות תגובות
X