חדשות גלריות תמונות מגזין ספורט תרבות ופנאי חברה וקהילה חינוך ולימודים חיי לילה

מבזקי חדשות

כך נבחר שמפו סילבר לשיער

מתי הפך האטליז לחנות הממתקים החדשה?

מספר טיפים כיצד לבחור את האטליז הנכון ביותר עבורכם.

סוכן ציוד וחומרים

מדוע כדאי להיעזר בסוכן ציוד בתחום בניית הציפורניים? כנסו לקרוא!

מציאת פרויקטים לשיווק בחיפה והקריות

התחדשות עירונית היא כלי לפיתוח כלכלי המשמש רשויות מקומיות רבות ברחבי הארץ. כיצד אתם יכולים לקחת את ההתחדשות העירונית, ולהפוך אותם ליתרון בנכס הנדל"ני הבא שלכם!

5 טיפים למתווך המתחיל

מעוניין להתחיל לעבוד כמתווכים? הנה מספר טיפים שיעזרו לכם להתחיל בצורה הטובה ביותר.

הפשרת קרקעות איך זה עובד ומה חשוב לדעת בנושא?

לא פעם ולא פעמיים בטח שמעתם את המושג "הפשרת קרקעות" ולא ידעתם מה זה אומר, אז הנה המדריך לנדלניסט המתחיל בנושא הפשרת קרקעות.

למה כדאי לשלב צמחיה מלאכותית בעיצוב?

בעולם העיצוב ידוע שצמחיה יכולה להביא הרבה יתרונות למראה של חלל, גם בפנים הבית וגם מחוץ לו. יחד עם זאת לצמחיה טבעית ישנם חסרונות שלעיתים קשה להתגבר עליהם. למרבה המזל ניתן להשתמש בצמחיה מלאכותית כדי להתגבר על המכשולים הללו.

קורס NLP

שיטת ה-NLP היא שיטה שהפכה בשנים האחרונות לפופולרית במיוחד ואין זה מפתיע כלל. שיטה זו נפלאה לטיפול ממוקד המסייע להגדיר מטרה ברורה והסרה של מחסומים ודפוסים ישנים. זהו אולי מושג שאתם מזהים בשמו אך אינכם יודעים מהי משמעותו. הרשו לנו להסביר בדיוק מהי השיטה וכיצד ניתן ללמוד אותה.

הפשרת קרקעות – מה זה אומר בדיוק?

קבוצת ברק רפאל הכינה עבורכם מאמר שבו כל מה שצריך לדעת על הפשרת קרקעות.
חפש באתר

מקורות מידע מומלצים ברשת

אורית צוקר - טיפול בחרדות וייעוץ זוגי

הולי בייגל - שירותי קייטרינג חלבי

לימודי הנדסה - הפקולטה להנדסה כימית

פיקסייל - הדפסת תמונות על חומרים

שטרן ושות’ - משרד רואי חשבון בצפון

תושב חוזר - כל מה שכדאי לך לדעת

תמיכה לעמותות - הקמה, רישום וייעוץ

לוח אירועים

  

סקר מקומי

את מי מהסטנדאפיסיטים הבאים הייתם רוצים לראות בנהריה?

  • שחר חסון
  • נדב אבקסיס
  • שלום אסייג

ניצול יחסי מרות במסגרת העבודה

מהם יחסי מרות, מה הקריטריונים ומה כוח ההשפעה של הממונה, כנסו לקרוא!
Bookmark and Share
אנו מבלים כשליש מחיינו במקום העבודה. ברוב המקרים ככולם, כולל העיסוק שלנו במסגרת המשרה שיתופי פעולה עם עובדים אחרים. מטבע הדברים, נרקמים קשרים בין עובדים ולא פעם הם עשויים להפוך לקשרי חברות קרובים. כמקום בו מתרחש חלק ניכר כל כך מחיינו ובו אנו מביאים את עצמנו לא פעם לידי ביטוי באופנים רבים, מקום העבודה טומן בחובו גם פוטנציאל להתפתחות קשרים רומנטיים.
כל עוד קשרים בעלי אופי אינטימי ומיני נרקמים בהסכמה בין עובדים בעלי מעמד שווה, הכול טוב ויפה. עם זאת, לעתים קרובות עשוי מקום העבודה להפוך למרחב של ניצול ושל הפעלת כוח. החוק הישראלי רואה ניצול יחסי מרות בחומרה ולאלו שיבצעו עבירה זו צפויים עונשים כבדים. כאן, נסביר יותר באילו תנאים תתרחש העבירה.

מהם יחסי מרות?

כל קשר בו מחזיק אחד מהצדדים בכוח השפעה על הצד השני נופל תחת ההגדרה "יחסי מרות". ככל שיתבסס כי אחד מהצדדים בקשר אכן נופל תחת הגדרה זו, יהווה הדבר עבירת מין לכל דבר ועניין. החוק הישראלי אינו עושה הבחנה בין ניצול יחסי מרות ובין עבירות מין אחרות ובמקרים רבים, הוא עשוי אף לראות עבירה זו בחומרה יתרה.

מהם הקריטריונים לקביעת יחסי מרות?

נשאלת השאלה, היכן עובר הגבול? בסופו של יום, בכל מסגרת בה מתנהלים קשרים חברתיים, יש דמויות דומיננטיות וסמכותיות יותר. החוק, אמנם, מגדיר את יחסי המרות באופן מובחן וממוקד בהרבה. לרוב, עולה במשפטים מסוג זה שאלת התלות. כלומר, האם הכפיפים נמצאו בעמדה בה סירוב לממונה לא נראה כלל כאפשרות או כאשר המחשבה על סירוב עשויה הייתה להיות מאיימת מסיבה כזו או אחרת. את טיבה של התלות הזו ניתן לחלק למספר קריטריונים.

כוח ההשפעה של הממונה

לעתים קרובות, בעלי תפקידים בכירים במקומות עבודה יכולים לקבוע במידה רבה את עתידם של הכפופים להם. ככל שנוצרה מערכת יחסים בין אדם פלוני ובין בכיר אשר יש בכוחו על מנת לפגוע באופן משמעותי במסלול הקריירה של הכפופים לו, סביר מאוד להניח שמדובר בניצול יחסי מרות. ההשפעה הזו אינה חייבת להיות ישירה, גם בעלי תפקידים בכירים המנהלים צוותים אחרים במקום העבודה הם בעלי השפעה ניכרת על העובדים.

פערי הכוחות בין הצדדים

ככל שהפער גדול יותר, כך הסבירות שמדובר בניצול יחסי מרות עולה. כלומר, בעוד שהתפתחות רומן בין ראש צוות לאחת מהחברות בצוות היא תרחיש סביר יותר שעשוי להתקיים גם בהסכמה, כשמדובר במערכת יחסים בין עובדת זוטרה ובין סמנכ"ל החברה, קיים חשד סביר כי הדברים נעשו תחת אילוץ, גם אם אינו ישיר ומדובר.

הצד היוזם

לבסוף, ככל שהגורם הבכיר במערכת היחסים הוא גם זה שיזם אותה, הדבר מעלה את הסבירות שמדובר בניצול יחסי מרות.
כלילת ניצול יחסי מרות במכלול העבירות בתחום המין מאפשרת ליצור סביבת עבודה בטוחה יותר החפה מאיום, התעמרות וניצול מיני. אם עולה בך כל חשד כי מתקיים ניצול יחסי מרות במקום עבודתך, חשוב לדווח על כך לגורמים המתאימים בהקדם.
לייצוג במקרה של עבירות יש להתייעץ עם עו"ד פלילי שידע לבחון את הנושא ולתת מענה ראוי לכל סוגיה.

עוד במשפט וביטוח

ישראל כחלק מתהליך הגלובליזציה: הוצאת דרכון פורטוגלי
מה זה איחוד משפחות?
ניצול יחסי מרות במסגרת העבודה
באילו מקרים נצטרך לפנות לסיוע של עו״ד נזיקין ומדוע לפנות לעו״ד מומחה בתחום?

תגובות תגובות
X