חדשות גלריות תמונות מגזין ספורט תרבות ופנאי חברה וקהילה חינוך ולימודים חיי לילה

מבזקי חדשות

ניקיון דירה לאחר שריפה – כל מה שחשוב לדעת

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי על ידי חשמלאי

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי על ידי חשמלאי כל המידע במאמר הקרוב!

טיפים שחשוב לדעת לפני שקונים קלנועית

קלנועיות הפכו לכלי עזר חיוני עבור אנשים רבים עם מוגבלות בניידות. בפניכם טיפים חשובים שכדאי לדעת לפני רכישת קלנועית >>

הדרכים הבטיחותיות ביותר לרכיבה על רייזר - טיפים שחייבים להכיר

הרייזר הוא רכב שטח פופולרי המציע חוויות מרגשות וביצועים מרשימים. עם זאת, כמו בכל כלי רכב ממונעים, יש לנקוט באמצעי זהירות על מנת להבטיח נסיעה חלקה ומהנה. במאמר זה, נדון בכמה מהטיפים החיוניים להרפתקה בטוחה עם רייזר.

לפני תביעת ביטוח לאומי? הגנו על עצמכם עם עורך דין

כאשר מדובר על הפעלת פוליסת ביטוח בריאות ממלכתי, יש להבין מי הגוף אשר אחראי על תביעות אלו, כיצד להכין את אסטרטגיית התביעה וכל מה שבין לבין אלו. קראו כאן מיהו האגף לביטוח לאומי וכיצד מתבצעת התביעה מולו.

עו"ד תעבורה והסדרי טיעון: אסטרטגיה נכונה בבית המשפט

בין אם מדובר על עבירות תנועה מסוג כזה או אחר, בתי המשפט בישראל נוטים במקרים רבים להחמיר עם הנאשמים, כאשר בחלק מהמקרים הפסיקה עשויה להוביל לענישה בהחלט כבדה. אם זו לא סיבה מספיק טובה לקבל סיוע מאת עו"ד תעבורה, ישנן סיבות נוספות לכך - המשיכו לקרוא.

מהו ביטוח סיעודי ומתי יש להפעילו?

הידעתם שכ-3.9 מיליון ישראלים מחזיקים בביטוח בריאות פרטי? בדומה למדינות מתוקנות נוספות בעולם, ביטוחים סיעודיים בישראל מבוססים על כמה שיטות שונות, כאשר כל מסגרות הביטוח מעוגנות בפוליסות מסוגים שונים. בעוד כי כל אזרח ישראלי זכאי לקבלת ביטוח סיעודי מטעם ביטוח לאומי, ביטוח זה נקרא למעשה ביטוח ממלכתי.

כל מה שצריך לדעת על מכינה קדם צבאית

כל מה שצריך לדעת על מכינה קדם צבאית כל המידע במאמר הקרוב לפרטים היכנסו לאתר >>

למה כל עסק חייב לשווק את עצמו בדיגיטל?

למה כל עסק חייב לשווק את עצמו בדיגיטל? כל המידע במאמר הקרוב >>
חפש באתר

מקורות מידע מומלצים ברשת

אורית צוקר - טיפול בחרדות וייעוץ זוגי

הולי בייגל - שירותי קייטרינג חלבי

לימודי הנדסה - הפקולטה להנדסה כימית

פיקסייל - הדפסת תמונות על חומרים

שטרן ושות’ - משרד רואי חשבון בצפון

תושב חוזר - כל מה שכדאי לך לדעת

תמיכה לעמותות - הקמה, רישום וייעוץ

לוח אירועים

  

סקר מקומי

את מי מהסטנדאפיסיטים הבאים הייתם רוצים לראות בנהריה?

 • שחר חסון
 • נדב אבקסיס
 • שלום אסייג

לפני תביעת ביטוח לאומי? הגנו על עצמכם עם עורך דין

כאשר מדובר על הפעלת פוליסת ביטוח בריאות ממלכתי, יש להבין מי הגוף אשר אחראי על תביעות אלו, כיצד להכין את אסטרטגיית התביעה וכל מה שבין לבין אלו. קראו כאן מיהו האגף לביטוח לאומי וכיצד מתבצעת התביעה מולו.
Bookmark and Share
כאשר מדובר על תביעת ביטוח לאומי, כלומר הפעלת פוליסת ביטוח בריאות ממלכתי, יש להבין מי הגוף אשר אחראי על תביעות אלו, כיצד להכין את אסטרטגיית התביעה וכל מה שבין לבין אלו. ראשית, נבין מיהו האגף לביטוח לאומי ואח"כ, נבין כיצד מתבצעת התביעה מולו.
המוסד לביטוח לאומי למעשה מרכז תחת אחריותו את מימוש זכויות אזרחי המדינה. במילים אחרות, במדינת ישראל ישנו חוק ביטוח בריאות ממלכתי, כאשר חלה חובה על כל האזרחים לשלם את דמי הביטוח הלאומי כדי להיות זכאים לאותו ביטוח. אם אזרח מעוניין לתבוע תביעת סיעוד או להפעיל את פוליסת הבריאות בצורה אחרת, הוא בעצם נדרש לאתר עו"ד ביטוח לאומי ולהגיש את התביעה מול האגף לביטוח לאומי. בתוך כך, אלו הם עיקרי התפקידים של האגף:
 1. הגנה כלכלית: ההגנה הכלכלית שמבטיח האגף לביטוח לאומי, מיועדת עבור סיוע לאוכלוסיות חלשות וכן עבור משפחות במצוקה כלכלית.
 2. קצבאות: האגף לביטוח לאומי אחראי על מתן דמי קצבאות לאוכלוסיות הנזקקות לכך.
 3. אבטלה: ביטוח לאומי אחראי על מתן קצבאות לאנשים שמצאו עצמם מובטלים במשך תקופה מוגדרת.
 4. ביטוחי בריאות: תחת אחריותו של האגף, כלל אזרחי המדינה זכאים לקבלת ביטוחי בריאות ממלכתיים.
 5. טיפולים: האגף אחראי לסבסוד של טיפולים מסוגים שונים, מה שלרוב יינתן כחלק מדמי הקצבאות.

סוגי תביעות הקיימות מול ביטוח לאומי

אם נקלעתם למצוקה המצריכה תמיכה כלכלית או טיפולית-רפואית, ישנה האפשרות להגיש תביעה לביטוח לאומי ולקבל בהתאם זכויות שונות. בהקשר הזה של הדברים, ישנן כמה דוגמאות שונות לסוגי התביעות הקיימות, כולל למשל תביעת סיעוד ותביעות אבטלה, תביעת מחלות מקצוע, שמירת הריון לאם, גמלת ילד נכה, קצבת נכות כללית ועוד.
יש לציין, בכל מקרה בו מעוניינים לתבוע קצבאות מביטוח לאומי, יש לקחת בחשבון כי תהליכים אלו מורכבים מאוד בפן הבירוקרטי והמשפטי שלהם. כמו כן, חלק מסוגי התביעות יצריכו גם מעבר מבדקים שונים מהצד של האדם התובע. לדוגמה, תביעות סיעוד בד"כ יצריכו מהאדם התובע לעבור מבדק ADL על מנת להוכיח כי הוא אכן סיעודי.

במה עו"ד ביטוח לאומי יכול לסייע לי?

העובדה הקיימת היא שהתהליך של הגשת תביעה לביטוח לאומי יכול להיות ארוך, מסובך וגדוש בירוקרטיה. לכן כמובן מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין ביטוח לאומי מנוסה בתחום. כדי לצלוח את התביעה, עו"ד ביטוח לאומי יתמקד בראיות המוכיחות את תביעת האדם המבוטח, כאשר חלק מהיתרונות של הסתייעות בעו"ד הם הבאים:
 1. סיוע בהחלמה: בחרנו קודם כל להתמקד ביתרון הזה, כי עורך דין ביטוח לאומי למעשה מסייע לא רק בפן המשפטי, וחשוב להבין את זה. ע"י סיוע מאת עו"ד ביטוח לאומי או עורך דין תביעת סיעוד, אפשר להאיץ תהליכים בירוקרטיים וכך לקבל את הטיפול שהאדם צריך.
 2. חיסכון בזמן: סיוע מאת עורך דין ביטוח לאומי מאפשר לחסוך זמן ומשאבים יקרים וחשובים, מכיוון שכלל האחריות לטיפול בתביעה עוברת לעורך הדין.
 3. ניווט משפטי ובירוקרטי: עורכי דין ביטוח לאומי יודעים כיצד לנווט במערכת המשפטית המורכבת בארץ, כמו גם יודעים לנווט במערכת הבירוקרטית (והמתישה) של האגף לביטוח לאומי.

לסיכום, באיזה שלב צריך לתבוע את ביטוח לאומי?

בסופו של דבר, תביעת ביטוח לאומי מוגשת כאשר האדם זקוק לה. לכן, יותר מדויק לשאול את השאלה הבאה: באיזה שלב צריך לשכור שירות של עורך דין ביטוח לאומי? התשובה היא: בהקדם האפשרי. זאת, מכיוון שהתהליכים האלו עשויים להיות מורכבים וארוכים, ולכן חשוב להקדים טיפול בתביעה מוקדם ככל שניתן.
בשורה התחתונה, לפעמים האגף לביטוח לאומי יודע "להוציא את המיץ" לאנשים, וסליחה על הביטוי, אבל חשוב לשים את הקלפים על השולחן ולהסביר את המציאות כפי שהיא. מהסיבה הזאת, חשוב לקבל סיוע משפטי מאת אנשי המקצוע הנכונים. והכי חשוב, שיהיה בהצלחה ותרגישו טוב.
 

עוד במשפט וביטוח

לפני תביעת ביטוח לאומי? הגנו על עצמכם עם עורך דין
עו"ד תעבורה והסדרי טיעון: אסטרטגיה נכונה בבית המשפט
ישראל כחלק מתהליך הגלובליזציה: הוצאת דרכון פורטוגלי
מה זה איחוד משפחות?

תגובות תגובות
X