חדשות גלריות תמונות מגזין ספורט תרבות ופנאי חברה וקהילה חינוך ולימודים חיי לילה

מבזקי חדשות

ניקיון דירה לאחר שריפה – כל מה שחשוב לדעת

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי על ידי חשמלאי

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי על ידי חשמלאי כל המידע במאמר הקרוב!

טיפים שחשוב לדעת לפני שקונים קלנועית

קלנועיות הפכו לכלי עזר חיוני עבור אנשים רבים עם מוגבלות בניידות. בפניכם טיפים חשובים שכדאי לדעת לפני רכישת קלנועית >>

הדרכים הבטיחותיות ביותר לרכיבה על רייזר - טיפים שחייבים להכיר

הרייזר הוא רכב שטח פופולרי המציע חוויות מרגשות וביצועים מרשימים. עם זאת, כמו בכל כלי רכב ממונעים, יש לנקוט באמצעי זהירות על מנת להבטיח נסיעה חלקה ומהנה. במאמר זה, נדון בכמה מהטיפים החיוניים להרפתקה בטוחה עם רייזר.

לפני תביעת ביטוח לאומי? הגנו על עצמכם עם עורך דין

כאשר מדובר על הפעלת פוליסת ביטוח בריאות ממלכתי, יש להבין מי הגוף אשר אחראי על תביעות אלו, כיצד להכין את אסטרטגיית התביעה וכל מה שבין לבין אלו. קראו כאן מיהו האגף לביטוח לאומי וכיצד מתבצעת התביעה מולו.

עו"ד תעבורה והסדרי טיעון: אסטרטגיה נכונה בבית המשפט

בין אם מדובר על עבירות תנועה מסוג כזה או אחר, בתי המשפט בישראל נוטים במקרים רבים להחמיר עם הנאשמים, כאשר בחלק מהמקרים הפסיקה עשויה להוביל לענישה בהחלט כבדה. אם זו לא סיבה מספיק טובה לקבל סיוע מאת עו"ד תעבורה, ישנן סיבות נוספות לכך - המשיכו לקרוא.

מהו ביטוח סיעודי ומתי יש להפעילו?

הידעתם שכ-3.9 מיליון ישראלים מחזיקים בביטוח בריאות פרטי? בדומה למדינות מתוקנות נוספות בעולם, ביטוחים סיעודיים בישראל מבוססים על כמה שיטות שונות, כאשר כל מסגרות הביטוח מעוגנות בפוליסות מסוגים שונים. בעוד כי כל אזרח ישראלי זכאי לקבלת ביטוח סיעודי מטעם ביטוח לאומי, ביטוח זה נקרא למעשה ביטוח ממלכתי.

כל מה שצריך לדעת על מכינה קדם צבאית

כל מה שצריך לדעת על מכינה קדם צבאית כל המידע במאמר הקרוב לפרטים היכנסו לאתר >>

למה כל עסק חייב לשווק את עצמו בדיגיטל?

למה כל עסק חייב לשווק את עצמו בדיגיטל? כל המידע במאמר הקרוב >>
חפש באתר

מקורות מידע מומלצים ברשת

אורית צוקר - טיפול בחרדות וייעוץ זוגי

הולי בייגל - שירותי קייטרינג חלבי

לימודי הנדסה - הפקולטה להנדסה כימית

פיקסייל - הדפסת תמונות על חומרים

שטרן ושות’ - משרד רואי חשבון בצפון

תושב חוזר - כל מה שכדאי לך לדעת

תמיכה לעמותות - הקמה, רישום וייעוץ

לוח אירועים

  

סקר מקומי

את מי מהסטנדאפיסיטים הבאים הייתם רוצים לראות בנהריה?

  • שחר חסון
  • נדב אבקסיס
  • שלום אסייג

קורס NLP

שיטת ה-NLP היא שיטה שהפכה בשנים האחרונות לפופולרית במיוחד ואין זה מפתיע כלל. שיטה זו נפלאה לטיפול ממוקד המסייע להגדיר מטרה ברורה והסרה של מחסומים ודפוסים ישנים. זהו אולי מושג שאתם מזהים בשמו אך אינכם יודעים מהי משמעותו. הרשו לנו להסביר בדיוק מהי השיטה וכיצד ניתן ללמוד אותה.
Bookmark and Share
שיטת ה-NLP  היא שיטה שהפכה בשנים האחרונות לפופולרית במיוחד ואין זה מפתיע כלל. שיטה זו נפלאה לטיפול ממוקד המסייע להגדיר מטרה ברורה והסרה של מחסומים ודפוסים ישנים. זהו אולי מושג שאתם מזהים בשמו אך אינכם יודעים מהי משמעותו. הרשו לנו להסביר בדיוק מהי השיטה וכיצד ניתן ללמוד אותה.
 

מה זה NLP

 
שיטת NLP נועדה ליצור קשרים חדשים במוח על ידי שימוש בשפה והקניית הרגלים מחשבתיים חדשים. במהלך הטיפול המטופל יגדיר לעצמו מטרה ברורה אותה הוא מעוניין להשיג, בין אם בתחום העבודה, בקשרים בין-אישיים או בהתפתחות האישית. לאחר הגדרת המטרה הטיפול יתמקד בזיהוי של מחסומים רגשיים ודפוסים ישנים המונעים מהמטופל להשיג את מטרתו. לאחר שנעשה הזיהוי ניתן לעשות תהליך ממוקד בו יעשה תהליך אקטיבי לשינוי הדפוסים המחשבתיים. כך למעשה יפתח הנתיב להגיע למטרה המוגדרת.
 

למה חשוב ללמוד NLP

 
שיטת NLP פועלת על עקרונות ספציפיים ודרך טיפול מוגדרת הדורשת מיומנות והבנה מעמיקה בדפוסי מחשבה. באמצעות למידה של שיטה זו יוכל המטפל להנחות את המטופל צעד אחר צעד בהסרת המחסומים. כדי להבטיח טיפול אפקטיבי, חייב המטפל להכיר את השיטה על בוריה משום שהעיסוק בנפש המטופל צריך להיעשות ברגישות רבה ואחריות. קורס NLP יכול לשמש להעשרה בלבד עבור מי שמעוניין לעבור את תהליך הטיפול בעצמו ולהבין את כוחה של השיטה. מצד שני ניתן לרכוש את המיומנות וההסמכה הראויה כדי לטפל גם באנשים אחרים ולסייע להם לעשות שינוי אמיתי ומשמעותי בחייהם.
 

איך ניתן ללמוד NLP

 
הדרך הטובה ביותר ללמוד NLP היא באמצעות קורס המועבר בידי מרצה מוסמך העוסק בשיטת טיפול זו בעצמו. הקורס מקנה את כל הידע הדרוש כדי להבין את בסיס השיטה, את מטרתה ואת תהליך הטיפול כולו. המטפלים בשיטה זו אינם מחויבים להיות בעלי תואר הקשור בטיפול כמו פסיכולוגיה לדוגמה. זוהי שיטה אותה יכול ללמוד כל אדם המעוניין להפוך למטופל או אדם המעוניין לעשות שינוי בחייו.
 
במהלך הקורס יקבל התלמיד כלים רבים המסייעים להביא את התוצאות הרצויות בטיפול. שיטה זו דורשת שיח רגיש עם המטופל כדי שלא לעורר דפוסים ישנים והצבת מחסומים המונעים ממנו להגיע ליעד שהגדיר. יתכן ובמהלך הטיפול יעלו במטופל טראומות מודחקות או שיעלו משברים רגשיים מורכבים. כל אלה דורשים אחריות רבה מצד המטפל כדי לשמור את בטחונו הנפשי והרגשי של המטופל.
 
הקורסים של NLP מתרחשים ברמות שונות כאמור, כאשר חלקם נועדו להעשרה בלבד וחלקם נועדו להביא את התלמיד לדרגת מטפל מוסמך ומיומן. במהלך הקורס יהיו גם תרגולים ממשיים כדי לחוות את מהלך השיטה ממקום ראשון. לכן, הקורס הוא אינו תיאורטי בלבד אלא פרקטי גם כן. מי שבוחר לעבור קורס שכזה צריך להיות מוכן לחוות גם תהליך מלמד ומפרה.
 
 

עוד במגזין

טיפים שחשוב לדעת לפני שקונים קלנועית
הדרכים הבטיחותיות ביותר לרכיבה על רייזר - טיפים שחייבים להכיר
לנהל את העסק בצורה נכונה ולהוביל אותו לצמחיה
תפקידו של עורך דין פלילי

תגובות תגובות
X